SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 7721179
nr 772 1179
Skål
Nysilver, WMF, längd: 20, höjd: 17, 5
Kondition: Lagningar, slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
måndag 20 augusti 2012
kl 17:50:17
800 kr
550 kr
650 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.